Wspólnie posprzątajmy ten świat!

16.10.2012 20:30

10 października 2012r. już po raz 14 młodzież z ZSP nr 2 w RCKUiP w Łowiczu wzięła udział w wielkiej międzynarodowej akcji sprzątania świata , rozpoczętej w 1993 r. z inicjatywy australijskiego żeglarza Iana Kiernana.

10 października 2012r. już po raz 14 młodzież z ZSP nr 2 w RCKUiP w Łowiczu wzięła udział w wielkiej międzynarodowej akcji sprzątania świata , rozpoczętej w 1993 r. z inicjatywy australijskiego żeglarza Iana Kiernana .Do Polski idea „Sprzątania świata ” przywędrowała w  roku 1994 ze sprawą mieszkającej wówczas w Australii Miry Stanisławskiej- Meysztowicz. W pierwszej ogólnopolskiej kampanii wzięło udział ponad milion osób . Stało się to możliwe dlatego ,że od dawna mieliśmy swoje lokalne i bardzo dobrze prowadzone akcje sprzątania. Uczniowie pod opieką nauczycieli przystąpili do uporządkowania terenów wokół szkoły. Teren objęty akcją został podzielony na 8 rejonów. Obejmował on ul. Seminaryjną ,pobocze wzdłuż krajowej drogi Poznań-Warszawa ,ul. Blich od „Mleczarni ” do budynku elektrowni, rejon od mostu na Bzurze do bloków mieszkalnych na Blichu. Akcja zakończyła się sukcesem, uczniowie zebrali kilkaset  worków odpadów, które zostały wywiezione na wysypisko śmieci w Łowiczu.

Irena Chorążka