Przebojowy dzień informatyków z Blichu- „Muzealne przeboje” i „Metro”- musical grany ponad 30 lat…

3.10.2022 7:49

W dniu 30 września 2022 roku uczniowie klasy pierwszej B kształcącej w zawodzie technik informatyk uczestniczyli w ciekawej wycieczce. Był to ich pierwszy wspólny wyjazd w nowej szkole, który miał na celu integrację klasy. Wraz z wychowawcą Panem Grzegorzem Słomą i Panem Maciejem Wróblem – organizatorami wyjazdu, udali się do Warszawy.

Pierwszym punktem była lekcja „Muzealne przeboje” w Muzeum Narodowym, które w maju 2022 roku obchodziło 160 rocznicę istnienia. Zajęcia prowadzone przez Panią Ewę Krawczyk miały na celu pokazanie wspólnych kontekstów, które można odnaleźć w literaturze i sztuce. Młodzież, wraz z prowadzącą lekcję muzealną, wykorzystywała materiały dydaktyczne, analizowała różne dzieła pochodzące z wielu epok. Uczniowie z uwagą słuchali informacji dotyczących Egiptu, Grecji , Sudanu. Następnie udali się do galerii prezentującej dzieła z czasów średniowiecza, renesansu, Młodej Polski, czy też ekspozycję „Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu w Paryżu”. Lekcję zakończyli analizując „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki. Następnie wszyscy wspólnie udali się na spacer po Starym Mieście. Uczestnicy wycieczki obejrzeli warszawskie kamieniczki, mury obronne, Barbakan.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Teatrze Studio Buffo. „Metro” to ponadczasowy musical grany na scenie już 31 lat. Spektakl bardzo podobał się młodzieży z wielu powodów, m. in. dlatego, że jest niezwykle uniwersalny, podejmuje tematy, z którymi zmagamy się również dziś, np. odwieczne marzenia o romantycznej miłości i częste rozczarowania, pasje i zdrady, entuzjazm młodych podejmujących nowe wyzwania, szaleństwo, magia i moc pieniędzy. Po spektaklu uczniowie i opiekunowie spotkali się z Artystami: Magdaleną Dąbkowską, Wiktorią Kostrzewą, Jakubem Józefowiczem, Pawłem Orłowskim, Maksymilianem Więckowskim, z którymi zrobili sobie wiele pamiątkowych zdjęć.

Grzegorz Słoma, Maciej Wróbel