Logistycy zdobywają wiedzę na Uniwersytecie Łódzkim

6.10.2022 9:43

4 października klasa 1 TLB wraz z opiekunami i organizatorami wyjazdu p. Mariuszem Pietrusiakiem i P. Magdaleną Piechowską-Malińską wzięła udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Łodzi.

Głównym punktem wyjazdu były warsztaty logistyczne organizowane przez p. Martę Górską, specjalistę do spraw komunikacji na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Jest to cykl zajęć z zakresu logistyki, transportu i spedycji dla uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką TSL. Logistycy z Blichu wzięli udział w lekcji poprowadzonej przez dr inż. Włodzimierza Połoz, który jest specjalistą z zakresu planowania produkcji. W trakcie wykładu przybliżył uczniom zagadnienia dotyczące systemów MRP, które niebawem będą również poznawać na przedmiotach zawodowych. Wykładowca zaprosił nas na kolejne lekcje logistyki prowadzone w murach uniwersytetu.

Po wykładach przyszedł czas na poznawanie ciekawych miejsc na mapie Łodzi i integrację zespołu klasowego. Odwiedziliśmy między innymi Experymentarium i Muzeum Fabryki.

Okazuje się że Łódź może być ciekawa!

Magdalena Piechowska-Malińska
Mariusz Pietrusiak