Powiatowy etap Konkursu historycznego na Blichu

12.10.2022 6:14

W miniony poniedziałek t.j 10.X.2022 r. w naszej szkole odbył się etap powiatowy Konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”.

Uczestniczyła w nim 3-osobowa drużyna z Blichu w składzie: Mateusz Antosik, Michał Kubica i Robert Janicki. Uczniowie rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących Górnego Śląska, w związku ze stuleciem powrotu tych ziem do Macierzy. Pytania były trudne i szczegółowe, mimo to nasi historycy sobie poradzili i uzyskali 20 punktów na 27 możliwych do zdobycia. To dało im awans do finału Konkursu, który odbędzie się w Kościelisku w dniu 10.XI.2022 r. Warto dodać, że uczniowie wyjadą na kilka dni do wspomnianej miejscowości wraz z delegacją Starostwa Powiatowego w Łowiczu. Miejmy nadzieję, że czas tam spędzony będzie okazją do wytchnienia, relaksu i zdobycia nowej wiedzy i doświadczeń. Życzymy im sukcesu i trzymamy kciuki.

Grzegorz Chojnacki