Wycieczka w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.

27.10.2022 15:53

Dnia 26.10.2022 uczniowie klas IVTLp, IVTMR, IVTIap, ITTA wraz z P. Anną Kowalską, P. Jolantą Dębską, oraz P. Katarzyną Mańkowską uczestniczyli w wycieczce zrealizowanej z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.

Pierwszym punktem wycieczki był Park Miejski w Skierniewicach. Pani przewodnik zapoznała uczniów z historią zarówno miasta jak i samego parku. Poznawanie umilił uczniom piękny jesienny krajobraz i spacer.

Kolejne miejsce, które odwiedzili uczniowie to Arboretum w Rogowie. Pani przewodnik opowiedziała i pokazała uczniom wiele ciekawych odmian roślin znajdujących się w zasobach ogrodu. Jesienna atmosfera i różnorodność barw wprowadziła uczniów w zachwyt.

Wycieczka z pewnością pozwoliła uczniom poznać region i zobaczyć na żywo nowe, egzotyczne rodzaje roślin.

Królik Magdalena, IVTLp