Młodzież z Blichu na fenomenalnym musicalu „AIDA” w Teatrze Muzycznym Roma.

27.10.2022 20:49

Dnia 26 października 2022 roku uczniowie klas kształcących w zawodach: technik informatyk, technik logistyk, technik programista , technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z organizatorami: Elżbietą Chojnacką, Grzegorzem Słomą, Maciejem Wróblem, mieli przyjemność oglądać „Aidę”- musical Teatru Muzycznego Roma.

Skomponowany został przez Eltona Johna do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów musicali. Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła nawiązuje do zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris.

Premiera w Teatrze Roma miała miejsce 26 października 2019 r., reżyserem jest Wojciech Kępczyński, a przekładu tekstów dokonał Michał Wojnarowski. Wyjątkowa muzyka, doskonała gra aktorów, barwne kostiumy, precyzyjna choreografia, niesamowite efekty wizualne, sprawiły, że widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem. Owacje na stojąco świadczyły o tym, że publiczności podoba się nowy musical Teatru Roma.

Po spektaklu uczniowie mieli możliwość spotkania się z odtwórcami głównych ról: Amneris- Natalią Krakowiak, Aidą-Anastazją Simińską, Dżoserem- Januszem Krucińskim, Merebem- Piotrem Januszem; zrobili wiele pamiątkowych zdjęć , a aktorzy wpisali się do Kroniki Szkolnej.

Grzegorz Słoma