W szkole na Blichu odbyły się eliminacje XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

8.11.2022 0:15

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w I etapie tegorocznej OWiUR.

Uczniowie do udziału w tej olimpiadzie są zmotywowani wieloma sukcesami w poprzednich edycjach. Chociażby w ubiegłym roku szkolnym ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu zespołowo zajął zaszczytne I miejsce w Polsce, gdyż w etapie centralnym OWiUR sześcioro naszych laureatów i finalistów zajęło wyjątkowo wysokie miejsca.

Obecna edycja olimpiady odbywa się w 8 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, agrobiznes, leśnictwo, architektura krajobrazu i weterynaria, przy czym w szkole na Blichu zawody przeprowadzono w wybranych 5 blokach. Pierwszy etap olimpiady składał się z części pisemnej, w której uczestnicy rozwiązywali test składający się z 60 pytań, oraz z trzech zadań praktycznych. W poszczególnych blokach tematycznych dziewięcioro następujących uczniów uzyskało najlepsze wyniki:

Blok Nazwiska i imiona uczniów Klasa
Produkcja roślinna  1. Mateusz Granosik  4 TMRp
 2. Wiktor Domińczak  4 TMRp
Produkcja zwierzęca  1. Maria Parys  1 TTA
 2. Filip Niedzielski  3 TMR
Ogrodnictwo 1. Aleksandra Trzcińska 4 LAp
2. Paulina Czarnota 4 LAp
Mechanizacja rolnictwa 1. Jakub Lus 4 TMRg
Agrobiznes 1. Jakub Papiernik 4 LAp
2. Gabriel Majewski 4 LAp

 

Nauczycielami kierującymi przygotowaniem uczniów są: Anna Kowalska, Mariusz Szewczyk, Elżbieta Wojtyna. Zwycięzcom życzymy powodzenia w etapie okręgowym, który odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w kwietniu 2023 r.

Elżbieta Wojtyna