Młodzież blichowska kolejny raz uczestniczyła w obchodach Łódzkich Dni Informatyki

15.11.2022 16:51

ŁDI organizowane przez Politechnikę Łódzką oraz Uniwersytet Łódzki od 2017 roku stały się jednym z najważniejszych wydarzeń branży IT w naszym województwie. Z tej okazji 15 listopada 2022 roku uczniowie klas pierwszych kształcących się w zawodach technik programista oraz technik informatyk A wzięli udział w wykładach prowadzonych na kampusie Politechniki Łódzkiej.

Wizytę na uczelni rozpoczęliśmy od spotkania z absolwentką szkoły na Blichu, a obecnie studentką trzeciego roku Automatyki i sterowania robotów Kingą Flis, która chętnie prezentowała nam swoja uczelnię jednocześnie miło wspominając nasze technikum. Następnie uczestniczyliśmy w serii wykładów poświęconych branży IT:

  1. Wykład otwierający - Jak być bezpiecznym w Internecie? prowadzony przez Mateusza Ossowskiego
  2. Studiować na PŁ, czyli…? prezentowany przez pełnomocnika Rektora PŁ dra inż. Rafała Ledziona oraz studentów z Wydziałowych Rad Samorządu Politechniki Łódzkiej
  3. Jak rozpocząć karierę w IT? - wykład przedstawiciela firmy IT z klastra - Commerzbank - Boomer knowledge sharing, Fujitsu

Spotkania z wykładowcami uczelni stały się dla naszej młodzieży okazją do zapoznania się ze zmianami w zasadach rekrutacji na uczelnie wyższe. Dotyczą one m.in dodatkowych punktów dla kandydata, który posiada dyplom zawodowy technika. Jest to niewątpliwie dodatkowa motywacja do zdobywania kompetencji zawodowych umożliwiających uzyskanie poszczególnych kwalifikacji.

Po zajęciach uczniowie mogli podziwiać prezentację kół naukowych oraz wziąć udział w targach pracy.

Opiekunowie: Elżbieta Kołaczek
Damian Malejka
Monika Danych