Wycieczka w przyszłość- światowa Firma PROMAG gościła logistyków z Blichu.

16.11.2022 14:41

Dnia 15 listopada 2022 r. liczna grupa uczniów ze Szkolnego Koła Logistyki i klas I TL a, I TL b, 2 TL, 4 TL p, 4 TL ap wraz z organizatorami: p. Magdaleną Piechowską- Malińską, p. Mariuszem Pietrusiakiem i p. Grzegorzem Słomą, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do magazynu firmy PROMAG w Poznaniu. „Magazyn Przyszłości" to ekspozycja umieszczona na terenie jedynego w Polsce Centrum Techniki Magazynowej PROMAG S.A.

Celem ekspozycji jest interaktywna prezentacja trendów i najbardziej nowoczesnych rozwiązań związanych z intralogistyką.

Najbardziej aktualne rozwiązania dotyczące magazynowania, zaprezentowane są przy użyciu najnowszych technologii multimedialnych.

Centralną częścią MAGAZYNU PRZYSZŁOŚCI jest w pełni zautomatyzowana linia transportu, kompletacji, paletyzacji i składowania w magazynie, gdzie zastosowane zostały najnowsze rozwiązania z zakresu magazynowania, automatyczne przenośniki zintegrowane z owijarką oraz robotami COMAU.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Wózek AGV - autonomiczny pojazd dla logistyki wewnątrzzakładowej - do pracy w magazynach, na produkcji i w centrach logistycznych. Uczniowie byli zachwyceni rozwiązaniami zaprezentowanymi przez firmę PROMAG. Prowadzący- Pan Artur Łowigus- przedstawił różne ciekawostki z zakresu magazynowania. Zapoznał uczniów z wieloma urządzeniami wykorzystywanymi w magazynie; między innymi regałami z układnicami, których zadaniem jest transportowanie jednostek ładunkowych oraz ich układanie i pobieranie z regałów. Prezentowane urządzenia magazynowe i sposób prowadzenia zajęć zachwyciły młodzież . Czy wycieczka do przyszłości jest możliwa? Okazuje się, że tak:)

Magdalena Piechowska- Malińska, Mariusz Pietrusiak, Grzegorz Słoma