„AIDA” w Teatrze Muzycznym Roma- tym razem dla nauczycieli, pracowników obsługi, administracji i emerytowanych pracowników szkoły.

19.11.2022 17:42

Dnia 18 listopada 2022 roku nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, emerytowani pracownicy Blichu obejrzeli musical „Aida”.

Był to 258 spektakl wystawiony na scenie Teatru Muzycznego Roma. Skomponowany został przez Eltona Johna do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów musicali. Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła nawiązuje do zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris.

Premiera w Teatrze Roma miała miejsce 26 października 2019 r., reżyserem jest Wojciech Kępczyński, a przekładu tekstów dokonał Michał Wojnarowski. Wyjątkowa muzyka, doskonała gra aktorów, barwne kostiumy, precyzyjna choreografia, wyjątkowe efekty wizualne, sprawiły, że widzowie oglądali spektakl z zainteresowaniem. Owacje na stojąco świadczyły o tym, że publiczności podoba się musical Teatru Roma.

Grzegorz Słoma