Wizyta młodzieży szkół powiatu łowickiego w firmach Microsoft Polska, Predica oraz CD Project Red w ramach akcji „Tech safari” organizowanej przez pana Michała Szymańskiego - właściciela firmy MDB

23.11.2022 18:45

17.11.2022 r. 15 uczniów szkół średnich powiatu łowickiego, należących do MDB Academy, uczestniczyło w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Wśród nich było 10 uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik programista w ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu.

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z przedstawicielami firmy Microsoft Polska:

  • Mariuszem Kędziorą (Digital & Add Innovation Lead, CEE)
  • Piotrem Bralskim (Datacenter Operations Manager)
  • Pawłem Chodarcewiczem (Principal Software Engineering Manager, Synapse)
  • Michałem Gołdą (Senior Product Manager, O365)

Każdy z w/w Panów zaprezentował dział, w którym pracuje. Uczestnicy spotkania zostali również oprowadzeni po siedzibie firmy.

Następnie młodzież odwiedziła firmę Predica, gdzie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Pana Tomasza Onyszko oraz w wideokonferencji z Panem Pawłem Ekk – Cierniakowskim.

Na zakończenie tak interesującego dnia Pan Michał Szymański zorganizował uczniom wizytę w siedzibie firmy CD Project Red – twórcy gier komputerowych, m.in. Wiedźmina.

Pasja, z jaką prowadzący przedstawiali uczniom tajniki swojej pracy, jak również przystępnie zaprezentowana tematyka, stały się dla uczestników wycieczki cennym drogowskazem do kariery w branży IT. Nieocenionym dla młodych ludzi były licznie udzielone wskazówki, opowieści o własnej przygodzie z technologią oraz otwartość na zadawane pytania.

Wszyscy uczestnicy wycieczki są wdzięczni za gościnność gospodarzy każdego z przedsiębiorstw.

 

Opiekunki: Edyta Niedzielska
Paulina Wojda
Monika Danych