I miejsce Mateusza Tarkowskiego w Konkursie literacko–historycznym „Żem dla Ojczyzny sterał moje lata młode”, w kategorii mural. Gratulujemy!

26.11.2022 17:40

W dniu 25 listopada 2022 r. odbyło się wręczenie nagród w Konkursie literacko–historycznym „Żem dla Ojczyzny sterał moje lata młode”.

Organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu. Celem konkursu jest umożliwienie młodym ludziom poszerzenia wiedzy historycznej na temat działalności konspiracyjnej Szarych Szeregów i działalności ich członków w okresie po II wojnie światowej. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie prac indywidualnych, przeprowadzanym w czterech kategoriach:

– wiersz zachowujący pamięć o bohaterach Szarych Szeregów

– projekt muralu upamiętniającego bohaterów Szarych Szeregów

– kartka z pamiętnika ks. Stefana Wysockiego

– list współczesnego nastolatka do Szaroszeregowca

Z naszej szkoły udział wzięło dwóch uczniów- Mateusz Tarkowski i Filip Popławski z klasy III kształcącej w zawodzie technik programista. Projekt muralu, który wykonał Mateusz Tarkowski, zajął pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Grzegorz Słoma