Kolejny  udany występ „Blichowiaków” dla międzynarodowej widowni

28.10.2012 14:24

W dniu 26 października  2012r. „Blichowiacy”  wystąpili dla gości  ze Szkoły  Podstawowej nr  171 z  Warszawy  w ramach Europejskiego Funduszu Comenius.

Koncert poprzedziło wystąpienie dyrektora szkoły Mirosława Kreta- jednocześnie opiekuna zespołu, który przybliżył  zgromadzonym  bogatą ponad 60 letnią  historię i  tradycję  zespołu,   przedstawił  panią choreograf  Katarzynę Korzeniowską–Killo  oraz kierownika muzycznego   Daniela Bogusza. Omówił   aktualny  nowy program. Oprócz  widowni z Warszawy,  która specjalnie  przyjechała aby podziwiać  naszych  „Blichowiaków”  prezentujących   regionalną kulturę, stroje, muzykę,  tańce  oraz  przyśpiewki łowickie, skład grupy stanowili także goście z zagranicy  z  Wielkiej  Brytanii,  Bułgarii,  Rumunii oraz Turcji. Brawom i  pochwałom nie było końca. Zagranicznej widowni  koncert  tzw. Suity Łowickiej  w nowej chorografii    bardzo się podobał. Zgromadzeni na sali chętnie fotografowali się z członkami ZPiT „Blichowiacy”. Oprócz gości z zagranicy na widowni  zasiedli także rodzice „Blichowiaków”,  których nasi uczniowie  po koncercie zaprosili na  symboliczny poczęstunek  oraz integracyjne spotkanie.  Przypomnijmy,  że  ostatnio  członkowie zespołu bardzo intensywnie pracowali, uczestniczyli między innymi w nagraniu dla   TV z Japonii. Pod koniec listopada „Blichowiacy” planują warsztaty szkoleniowe celem dalszego doskonalenia formy.

Daniel Bogusz, Piotr Sumiński