Logistycy z Blichu uczą się od najlepszych

5.12.2022 7:21

2 grudnia liczna grupa logistyków z klas 2 TL, 1 TL, 4 TLbg, 4 TLP oraz uczniowie ze Szkolnego Koła Logistyki uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami firmy trans.eu. Trwający prawie dwie godziny wykład odbył się online a jego tematem przewodnim był transport i przyszłość branży TSL.

Było to już kolejne spotkanie dla uczniów klas logistycznych, ponieważ Szkoła na Blichu od kilku lat współpracuje z największą polską, internetową giełdę transportową - Trans.eu we Wrocławiu.

Pani Lucyna Szierok przygotowała niezwykle ciekawy wykład poświęcony narzędziom, z jakich mogą korzystać uczniowie, dzięki platformie trans.edu – między innymi aplikacji goodloading, quiz transedu, gra transedu czy zarządzanie magazynem, a także opowiedziała o przyszłości logistyki, wskazując, że jest najbardziej rozwojową dziedziną gospodarki. 

Warto dodać, że prowadząca zajęcia Pani Lucyna Szierok jest nie tylko managerem w branży TSL, ale również aktorką telewizyjną i teatralną Teatru Nowego w Łodzi oraz Teatrów: Ad Spectatores i Teatru Małego we Wrocławiu.

Było to niezwykle pouczające spotkanie i z pewnością współpraca z firmą trans.edu będzie kontynuowana a uczniowie dzięki odnowieniu porozumienia z firmą będą mogli przystępować do egzaminów certyfikujący z zakresu logistyki.

 

Magdalena Piechowska-Malińska
Mariusz Pietrusiak