Kelnerzy i barmani "umundurowani".

28.10.2012 17:21

logo

Dnia 25 października 2012 r. z projektu unijnego „Doskonalenie kompetencji kluczowych i zawodowych uczniów ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu”, a konkretnie w ramach „Kursu kelnersko-barmańskiego” i „Kursu HACCP i minimum sanitarnego” zostało zakupionych 20 kompletów strojów dla uczniów. Są to jednakowe stroje kelnerskie dla dziewcząt i stroje kucharskie dla chłopców. Białe bluzki dziewcząt i bluzy „szefa” chłopców zostały oznaczone logiem szkoły. W komplecie znajdują się bordowe zapaski dla dziewcząt z kieszeniami, dla chłopców bez kieszeni. Ponadto zestaw kucharski składa się z efektownej czapki „budyniówki”. Stroje posłużą uczniom kierunków gastronomicznych do obsługi gości podczas uroczystości szkolnych, w czasie prezentacji i warsztatach kulinarnych oraz udziale w konkursach i olimpiadach żywieniowych. Długo marzyliśmy o takich strojach, ale dopiero pieniądze z projektu unijnego umożliwiły nam ich zakup. Koszt takiego przedsięwzięcia to blisko 1800 zł.

Anna Kosmowska