Podsumowanie IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie.

8.11.2012 8:11

Zarząd Rejonowy PCK w Łowiczu oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu zaprosili Panią Marię Myckę na X Konferencję prozdrowotną pod hasłem: „Więcej zdrowia- więcej życia”.

Spotkanie odbyło się we wtorek 30 października 2012 roku w Sali Klubowej Restauracji „SZKIEŁKA” w Łowiczu przy ulicy Św. Floriana. Pani Marii towarzyszyło trzech uczniów naszej szkoły: Arkadiusz Drężek (z klasy IV TŻiGD), Łukasz Galiński i Michalina Kosiorek ( z klasy IV TAW).

W programie konferencji było między innymi rozdanie nagród za konkurs prozdrowotny krwiodawstwa, w którym młodzież z Blichu zajęła III miejsce. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Kaliński. Następnie zgromadzeni obejrzeli prezentację Zofii Rżewskiej- Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łowiczu na temat: „Papierosy- modna pułapka” . Uczestnicy mogli także porozmawiać z przedstawicielem  fundacji pomagającej chorym na AIDS i nosicielom wirusa HIV o profilaktyce HIV/AIDS i życiu z wirusem HIV.

Michalina Kosiorek, Piotr Sumiński