Wyjazd do teatru…

8.02.2023 20:45

8 lutego 2023 roku uczniowie 3 i 4 klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa byli na przedstawieniu teatralnym pt: „Lalka” Bolesława Prusa.

Spektakl był wyreżyserowany przez Bogdana Kotka z Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna. Była to adaptacja tej jakże ciekawej lektury. Uczniowie mogli sobie przypomnieć i utrwalić najważniejsze wątki z powieści dotyczące Rzeckiego, Wokulskiego czy Izabeli Łęckiej. Autorzy sztuki przenosili nas w czasie i przestrzeni do mieszczańsko-arystokratycznego salonu, na dworzec kolejowy czy do sklepu Wokulskiego.

A wszystko to z wielką dbałością o klasyczny kostium i stylowe wnętrza.

Myślę, że zaproponowane młodzieży widowisko będzie znakomitym materiałem wyjściowym do omawiania na zajęciach języka polskiego tego wielowątkowego dzieła polskiego pozytywizmu.

Grzegorz Chojnacki