Wybitne osiągnięcia uczniów Technikum nr 2 na Blichu w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych

27.02.2023 7:32

Dawid Kowalczyk i Wiktor Czubiak są uczniami IV klasy kształcącej w zawodzie technik logistyk (4 LAp), Mateusz Pawłowicz klasy III TMR na kierunku technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, a Bartłomiej Zakrzewicz klasy I technikum informatycznego (1TI B). Wszyscy czterej trenują short track, czyli łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim.

Uczniowie są zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego "Błyskawica" w Domaniewicach i zdobywają wysokie wyniki we współzawodnictwie ogólnopolskim. Klub może się poszczycić przygotowaniem Zbigniewa Bródki - pierwszego Polaka, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m oraz mistrzostwo olimpijskie na tym dystansie.

Największe sukcesy odnosi Dawid Kowalczyk, który trenuje tę dyscyplinę 5 lat. Trener Mieczysław Szymajda kolejny raz z rzędu wystąpił o stypendium sportowe dla Dawida za osiągnięcia w short tracku na szczeblu krajowym.

Dawid Kowalczyk w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2022 r. zdobył:

- III miejsce w sztafecie mężczyzn

- III miejsce w sztafecie mieszanej

W lutym 2023 r. Dawid już był najlepszy w kraju! Zdobył:

- I miejsce w sztafecie męskiej na 2000 m oraz

- II miejsce w sztafecie mix na 2000 m

Wiktor Czubiak także ma świetne wyniki w 2023 r.:

- II miejsce w sztafecie mężczyzn na 2000 m,

- III miejsce w sztafecie mix na 2000 m.

Bartek Zakrzewicz natomiast w tym roku zajął II miejsce w sztafecie mężczyzn na 2000 m.

W sezonie letnim młodzi sportowcy trenują dodatkowo rzut oszczepem i siatkówkę.

Gratulujemy naszym uczniom dotychczasowych sportowych sukcesów i życzymy dalszych!

Elżbieta Wojtyna