Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada

2.03.2023 19:06

2 marca 2023 roku odbył się diecezjalny etap XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie w Niepokalanowie. Wśród uczestników konkursu byli Jan Szachogłuchowicz z klasy II Technikum Informatycznego i Patrycja Wójcik z klasy III Technikum Technologii Żywności. Etap szkolny olimpiady odbył się 8 grudnia 2022 roku i wśród 10 uczniów ze szkoły, biorących udział w konkursie, Janek z Patrycją osiągnęli najlepsze wyniki.

Olimpiada dotyczy wiedzy o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego, założyciela Niepokalanowa i męczennika z obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau oraz Listu św. Jakuba w Piśmie Świętym. Janek z Patrycją poradzili sobie bardzo dobrze z konkursowymi pytaniami. Janek Szachogłuchowicz zajął I – miejsce w etapie diecezjalnym olimpiady i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego.

Wszystkim uczniom biorącym udział w olimpiadzie gratulujemy zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie. Życzymy dalszych sukcesów Jankowi. Niech franciszkańskie zawołanie „Pokój i Dobro” idą za Wami wszystkimi w życie.

Emilia Adamowicz