XX Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Rolniczej

15.11.2012 12:55

W dniu 07.11. 2012 r. w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbyła się XX Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Rolniczej.W eliminacjach brali udział następujący uczniowie naszej szkoły: Martyna Gajda z klasy IV Technikum Turystyki Wiejskiej, Sandra Miłowska z klasy II Agrobiznesu, Katarzyna  Rolewska z klasy IV Agrobiznesu,  Weronika Wiśniewska z klasy IV Agrobiznesu, Bartłomiej Szufliński z klasy IV Agrobiznesu oraz Łukasz Zabost z klasy IV Agrobiznesu.

Celem organizowanej Olimpiady jest zwrócenie uwagi producentów rolnych, uczniów szkół rolniczych oraz społeczności zamieszkującej obszary wiejskie na: zasady dobrej praktyki rolniczej, prawidłowe użytkowanie gruntów – nie pogarszające ich jakości, ochronę środowiska przed zanieczyszczeniami wynikającymi z prowadzonej w gospodarstwie rolnym działalności, odnawialne źródła energii, wzajemne oddziaływanie rolnictwa i środowiska (poprawa stanu świadomości ekologicznej), wytwarzanie produktów rolniczych w sposób nie zagrażający zdrowiu ludzi i zwierząt, zdrowotność roślin oraz dobrostan zwierząt. Ponadto celem konkursu jest propagowanie: standardów jakości w produkcji rolnej, integrowanej ochrony roślin oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

Do Finału dostało się pięcioro uczniów z naszej szkoły: Martyna Gajda, Katarzyna  Rolewska,  Weronika Wiśniewska, Bartłomiej Szufliński oraz Łukasz Zabost .

Finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej odbył się dnia 14.11.2012r. w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach i składał się z dwóch części: pisemnego testu oraz części ustnej. W etapie pisemnym brało udział trzydzieści najlepszych osób z całego woj. łódzkiego. Komisja Egzaminacyjna wyłoniła finałową dziesiątkę, która zmagała się w części ustnej. Do etapu ustnego dostali się: Bartłomiej Szufliński i Łukasz Zabost zajmując odpowiednio wysokie 4 i 6 miejsce otrzymując nagrody rzeczowe.

Weronika Wiśniewska