Delegacja z Łotwy gościła w murach Blichowskiej Szkoły

17.03.2023 19:50

Na zaproszenie Starosty Powiatu Łowickiego Pana Marcina Kosiorka i Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 CKZ w Łowiczu Pana Jerzego Zabosta w naszej szkole i regionie gościła delegacja z Łotwy.

Wizyta była kontynuacją współpracy naszej Szkoły z zaprzyjaźnioną szkołą w Jekabpils na Łotwie. Ze strony łotewskiej gościliśmy Jurisa Licisa - kuratora oświaty okręgu Jekabpils, dyrektorów szkół średnich i przedszkola, wykładowców, metodyka.

Łotysze w pierwszym dniu wizyty byli gośćmi Starosty Łowickiego Pana Marcina Kosiorka, który zapoznał ich ze specyfiką funkcjonowania naszego powiatu, zadaniami i zakresem kompetencji powiatu, poznali funkcjonowanie SOSW i przedszkola.

Goście wraz z Panem Dyrektorem Jerzym Zabostem i nauczycielem języka rosyjskiego Panią Jolantą Sikorską obejrzeli bazę dydaktyczną szkoły na Blichu oraz jej piękne otoczenie, mogli również poznać w jaki sposób funkcjonuje firma patronacka kierunku technik technologii żywności, tj. Agros Nova w Łowiczu oraz jak działają inne mniejsze firmy.

Poza oficjalnym programem Łotysze poznali nasz region od strony kulturowej i turystycznej. Zwiedzili miasto, w tym Bazylikę Mniejszą, Pałac w Nieborowie, Muzeum Państwa Brzozowskich w Sromowie.

Uczestniczyli wraz z Dyrekcją Szkoły w degustacji posiłku przygotowanego na zajęciach prowadzonych przez Panią Iwonę Bogusiewicz-Kuś w pracowni gastronomicznej.

Dyrektor Szkoły Jerzy Zabost
Jolanta Sikorska