Studniówka uczniów Blichu

14.01.2023 23:32

„Nic dwa razy się nie zdarza

I nie zdarzy. (…)

Żaden dzień się nie powtórzy

Nie ma dwóch podobnych nocy

Dwóch tych samych pocałunków

Dwóch tych samych spojrzeń w oczy”

Słowa znanego wiersza rozpoczęły w sobotę, 14 stycznia 2023 r., Studniówkę uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 CKZ im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Bal odbył się w Dworze Soplicowo w Woli Gosławskiej.

Część oficjalną imprezy poprowadzili: Maja Maj, Julia Pernak i Mikołaj Stelmaszczyk. Wydarzenie zaszczycili swoja obecnością: Przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego - Pan Marek Jędrzejczak, Wicestarosta Powiatu Łowickiego - Pan Piotr Malczyk. przedstawiciel Rady Rodziców - Pan Marcin Dzięgielewski, Dyrektor ZSP nr 2 CKZ im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu - Pan Jerzy Zabost, wicedyrektorzy - Pani Maria Elżbieta Tataj i Pan Piotr Słoma, kierownik szkolenia praktycznego - Pani Edyta Niedzielska, grono pedagogiczne oraz wychowawcy klas maturalnych.

Młodzież podziękowała zaproszonym gościom za możliwość kształcenia się w dogodnych warunkach, za opiekę i troskę okazaną w czasie edukacji. Ciepłe i wzruszające słowa podziękowania uczniowie złożyli na ręce wychowawców, którzy opiekowali się nimi przez cztery lata edukacji, pokazując właściwe rozwiązania, otwierając umysły, przygotowując do dorosłości.

W roku szkolnym 2022/2023 naukę kończą klasy maturalne, których wychowawcami są:

  • Pani Magdalena Gasińska - wychowawczyni klasy IV informatycznej Iag kształcącej w zawodzie technik informatyk,
  • Pani Linda Jakubowska - wychowawczyni klasy IV Ibg kształcącej w zawodzie technik informatyk,
  • Pani Anna Tomczak - wychowawczyni klasy IV TTg kształcącej w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności,
  • Pan Dariusz Surma - wychowawca klasy IV Lag kształcącej w zawodzie technik logistyk,
  • Pani Magdalena Piechowska – Malińska - wychowawczyni klasy IV Lbg kształcącej w zawodzie technik logistyk,
  • Pan Mariusz Szewczyk - wychowawca klasy IV TMg kształcącej w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców za to, że każdego dnia wspierają radą, dodają otuchy, są wyrozumiali, cierpliwi i pomagają pokonać trudności.

Z kolei głos zabrali zaproszeni goście, życząc maturzystom pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości w maju, mądrych wyborów w dorosłym życiu, a tej wyjątkowej nocy - wspaniałej i niezapomnianej zabawy do białego rana.

Dyrektor Jerzy Zabost przypomniał uczniom, że studniówka odbywa się na 100 dni przed maturą, która będzie dla młodzieży startem w dorosłość. Niezależnie od tego, czy potem rozpoczną studia, pracę czy też będą prowadzić gospodarstwo, życzył im powodzenia, po czym wypowiedział symboliczne: „Poloneza czas zacząć!”

Maturzyści zatańczyli poloneza w dwóch grupach do muzyki z serialu „Czas honoru”. Choreografię do tańców przygotowały Pani Katarzyna Charążka oraz Pani Klaudia Sędecka-Kowalska. Nie zabrakło również tradycyjnego walca, do którego uczniowie zaprosili dyrekcję, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana. O dobrą muzykę na parkiecie zadbała Stacja Impreza, natomiast film i zdjęcia zapewniła Firma Studio Video Movie - Krzysztof Pałatyński.

Iwona Bielecka