BHP W ROLNICTWIE

17.11.2012 19:31

W dniu 25 października 2012 r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki odbyły się szkolne eliminacje konkursu  Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, skierowanego dla uczniów klas o profilu rolniczych z województwa łódzkiego.

Główny cel konkursu to popularyzowanie tematyki bezpiecznej pracy w rolnictwie wśród młodych ludzi, gdyż dbałość o bezpieczne warunki pracy zależy przede wszystkim od świadomości, że w zawodzie rolnika zagrożenia istnieją na każdym kroku.

Tematyka konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem,  w etapie szkolnym wzięło udział aż trzydziestu uczniów, którzy zmagali się z pytaniami dotyczącymi między innymi : chorób zawodowych, wypadków przy pracy, prawa pracy, środków ochrony indywidualnej i zasad bhp, których należy przestrzegać w rolnictwie.  Nasza szkoła może się poszczycić dużym osiągnięciem, ponieważ do finału zakwalifikowały się cztery osoby i są to następujący uczniowie:

Przemysław Woźniak kl. 2 TMRa,

Kamil Szczepaniak kl. 2 TMRa,

Maciej Nowakowski kl. 4 TMRa,

Maciej Ruciński kl. 1 TMRa.

Finał konkursu odbędzie się w dniu 23.11.2012 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

Magdalena Piechowska-Malińska