To, co olimpijczycy uwielbiają najbardziej, to bonusy

15.04.2023 20:38

Gratulacje dla zwycięzców i uczestników etapu okręgowego XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych!

14 kwietnia 2023 r. dziewięcioro uczniów Technikum nr 2 na Blichu kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyło w II etapie OWiUR: Mateusz Granosik i Wiktor Domińczak z klasy 4 TMp, Jakub Lus z kl. 4 TMg, Gabriel Majewski i Jakub Papiernik z kl. 4 LAp, Paulina Czarnota i Aleksandra Trzcińska z kl. 4 LAp, Filip Niedzielski z kl. 3 TMR, Maria Parys z 1 TTA.

Uczniowie z Blichu biorą udział w OWiUR od samego początku powołania tej olimpiady. Etap okręgowy tegorocznej edycji został zorganizowany w kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Ursynowie. Uczestnicy rozwiązali test teoretyczny zawierający 60 pytań, a następnie przystąpili do 3 zadań praktycznych. Zmierzyli się z ponad setką uczniów techników i liceów z terenu województwa mazowieckiego i łódzkiego. No i ….. znowu mamy zwycięzców!

  1. Mateusz Granosik - zdobył II miejsce w bloku produkcja roślinna
  2. Wiktor Domińczak - zdobył III miejsce w bloku produkcja roślinna
  3. Jakub Papiernik - zajął IV miejsce w bloku agrobiznes
  4. Jakub Lus – zajął V miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa
  5. Filip Niedzielski zajął VII miejsce w bloku produkcja zwierzęca

Mateusz i Wiktor mają otwartą drogę do sukcesów na szczeblu ogólnopolskim, gdyż stanęli na podium. Przed nimi wiele możliwości: zwolnienie z części teoretycznej trudnego egzaminu zawodowego z agrotroniki, otrzymanie ocen celujących z przedmiotów zawodowych, uzyskanie wolnego wstępu na studia na SGGW i inne uniwersytety przyrodnicze, wygranie nagrody pieniężnej w kwocie kilku tysięcy złotych oraz stypendium finansującego naukę i otrzymanie nagród rzeczowych.

Nauczyciele, pod kierunkiem których uczniowie się przygotowywali do rywalizacji to: Anna Kowalska w bloku produkcja roślinna, produkcja zwierzęca i ogrodnictwo, Elżbieta Wojtyna w bloku agrobiznes i Mariusz Szewczyk w bloku mechanizacja rolnictwa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu okręgowego, a zwycięzcom życzymy miejsca na podium w finale centralnym!

 

Elżbieta Wojtyna