Młodzież z Blichu na wspaniałym musicalu „We Will Rocky You”, „który wyrywa z foteli… jest olśnieniem roku…, czymś czego jeszcze Polska nie widziała, czego jeszcze w Romie nie było”.

20.04.2023 20:04

Takie fragmenty recenzji można przeczytać po pierwszych spektaklach „We Will Rocky You” wystawionych na scenie Teatru Muzycznego Roma.

W dniu 19 kwietnia 2023 r. uczniowie szkoły na Blichu wybrali się po zajęciach lekcyjnych, wraz z opiekunami- organizatorami wycieczki; Panią Mileną Wróbel- Wojdą, Panią Anną Tomczak, Panem Grzegorzem Słomą, Panem Maciejem Wróblem do Warszawy, by obejrzeć ten fenomenalny brytyjski musical z piosenkami legendarnej grupy QUEEN i librettem Bena Eltona. Akcja przedstawienia dzieje się w zglobalizowanym świecie przyszłości na iPlanecie, którą dawniej nazywano Ziemią. Rządy sprawuje tam potężna korporacja. Posiadanie instrumentów muzycznych jest zakazane, bo muzyka to wyraz niepożądanego indywidualizmu. Kilkoro buntowników, którzy w tajemnicy kultywują pamięć o przeszłości, nie chce pogodzić się z taką smutną egzystencją, dlatego podejmuje walkę o wolność, miłość i rocka. Musical „We Will Rocky You” po raz pierwszy zaprezentowano na londyńskim West Endzie w roku 2002 i grano go tam nieprzerwanie przez 12 lat. Trafił także do wielu krajów świata – pokazywany był w Australii, Austrii, Brazylii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Republice Południowej Afryki, Szwajcarii, Szwecji, USA, na Węgrzech i we Włoszech. Znane wszystkim ponadczasowe przeboje grupy QUEEN oraz dynamiczna i pełna humoru fabuła zawsze wywołują niebywały entuzjazm widzów, o czym świadczyły gromkie brawa. Widzowie usłyszeli piosenki QUEEN w nieznanym kontekście, odkryli nowe znaczenia, porywające i pełne energii brzmienia takich hitów, jak: „I Want To Break Free”, „Radio Ga Ga”, „I Want It All”, „We Are The Champions”, „Bohemian Rhapsody” czy „We Will Rock You”. Uczniowie wraz z opiekunami udali się na trzeci po premierze spektakl wyreżyserowany przez Wojciecha Kępczyńskiego. Twórcą polskiego przekładu libretta i tekstów piosenek jest Michał Wojnarowski, a kierownictwo muzyczne spektaklu sprawuje Jakub Lubowicz. Uczestnicy spektaklu- koncertu byli pod ogromnym wrażeniem nowoczesnej scenografii, wspaniałej gry Artystów Teatru Muzycznego Roma efektów pirotechnicznych wykorzystywanych w czasie przedstawienia. Mieli też możliwość spotkania z wykonawcami głównych ról. W postać Galileo wcielił się Maciej Dybowski, Scaramouche zagrała Natalia Piotrowska- Paciorek, Killer Queen zaś Izabela Bujniewicz. Artyści wpisali się do Kroniki Szkolnej oraz zrobili sobie wiele pamiątkowych zdjęć z uczniami i opiekunami naszej szkoły.

Grzegorz Słoma
Milena Wojda- Wróbel
Maciej Wróbel
Anna Tomczak