Młodzież z Blichu obejrzała Mayday 2

19.11.2012 10:25

W dniu 14 listopada  2012 r. młodzież  z klas II Technikum Logistycznego  i Technikum Informatycznego, wraz z opiekunami Panią Anną Golędzinowską- Lebiodą i Panem Lechem Skórskim, udała się na wycieczkę do Teatru Powszechnego do  Łodzi na niezwykle humorystyczną sztukę pt. „MAYDAY 2”. Organizatorem tego wyjazdu była Pani Elżbieta Kołaczek.

Wyjazd miał na celu umożliwienie uczniom kontaktu ze sztuką, pokazanie, że teatr może być ciekawy, zabawny. Można tam miło spędzić czas. Sztuka przedstawia życie Johna Smitha. Smith oszukuje swoje dwie żony- Barbarę i Mary. Doczekał się z nimi po jednym dziecku- Gawina i Vicky. Bohater kłamie  i udaje, żeby nie dać rodzinom powodów do jakichkolwiek podejrzeń. Lecz pewnego dnia Vicky poznaje przez Internet  Gawina. Ojciec za wszelką cenę nie chce dopuścić do spotkania dwojga młodych ludzi. Ważną rolę odgrywa jego najlepszy przyjaciel, a zarazem współlokator Stanley, który robi wszystko, aby nie doszło do spotkania dzieci Smitha. Było mnóstwo śmiechu i sztuka została odebrana przez uczniów bardzo  pozytywnie.   Z relacji młodzieży  wynika, że spektakl bardzo się podobał i spotkania ze sztuką teatralną będą kontynuowane.

Elżbieta Kołaczek