Sekrety Polskiego Radia, fantastyczny musical „Romeo i Julia 3 D” i spotkanie z Artystami Teatru Studio Buffo grającymi główne role.

25.04.2023 19:29

Dnia 24 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy I B kształcącej w zawodzie technik informatyk wraz z wychowawcą Panem Grzegorzem Słomą i Panem wicedyrektorem Piotrem Słomą mieli możliwość zapoznać się z pracą dziennikarzy w Polskim Radiu.

To już kolejny taki wyjazd, który ma na celu poszerzanie wiedzy na temat mediów. Prowadząca audycje radiowe- Pani Agnieszka Ciecierska bardzo ciekawie opowiadała o pracy w radiu. Młodzież miała okazję zobaczyć pomieszczenia konferencyjne, salę im. Władysława Szpilmana archiwum radiowe, studia nagrań i realizacji programów, posłuchać fragmentu audycji oraz podpatrzeć jak zostaje ona realizowana. Uczniów zainteresowały informacje przekazywane przez Panią dziennikarz, zadawali wiele pytań związanych z pracą reporterów Polskiego Radia. Kolejnym punktem programu była wizyta w Teatrze Studio Buffo. Moc wrażeń i niesamowite przeżycia wywołał wśród uczniów obejrzany musical „Romeo i Julia” w technologii 3 D. Warto dodać, że aktualnie na zajęciach języka polskiego ta lektura jest omawiana. To wspaniała produkcja Janusza Józefowicza. Doskonała gra aktorów, niesamowite efekty dźwiękowe, wizualne, padający na scenie deszcz, sprawiły, że widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem, a co chwilę w teatrze dało się słyszeć gromkie brawa. Po spektaklu uczniowie mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z odtwórcami głównych ról– Antoniną Goworek- Julią, Mariolą Napieralską- Panią Capuletti, Pawłem Orłowskim- Merkucjem, Maksymilianem Więckowskim- Romeem, Ojcem Laurentym- Jerzym Grzechnikiem. Pamiątką są wspólne zdjęcia i autografy złożone w Kronice Szkolnej.

Grzegorz Słoma