Bogaty w atrakcje wyjazd do Warszawy

25.05.2023 23:13

W środę, 17 marca 2023 r, uczniowie klas ITPR, ITIA i 4TLP wraz z nauczycielami: Organizatorką p. Elżbietą Kołaczek, p. Krzysztofem Błaszczykiem, p. Anną Kosmowską i p. Adamem Kaczmarczykiem zwiedzili Zamek królewski w Warszawie, panoramę z Najwyższego Piętra Pałacu kultury uczestniczyli w Teatrze Kwadrat w spektaklu pt. "Małżeństwo do poprawki" wystawianym przez Teatr Kwadrat.

Uczniowie podziwiali piękne wnętrza i ekspozycje muzealne, a także mogli poznać historię Zamku Królewskiego. Zachwyciły ich przede wszystkim bogate i pełne przepychu Apartamenty Królewskie, a także interesująca kolekcja sztuki Zamku mieszcząca się w Galerii Arcydzieł.

Uczniowie zostali oprowadzeni przez p. Annę Kosmowską po warszawskiej Starówce, zobaczyli oni między innymi Kolumnę Zygmunta III Wazy, pomnik wzniesiony w latach 1643–1644, jest najstarszym świeckim pomnikiem w Warszawie i pierwszą kolumną osoby świeckiej wzniesioną w nowożytnej Europie, oraz byli pod Pałacem prezydenckim. Mieli również zaszczyt zjechać po pierwszych ruchomych schodach w Warszawie, które były wybudowane w związku z budową trasy W-Z w latach 1947–1949.

Na najwyższym piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie uczniowie podziwiali piękną panoramę Warszawy, takiego widoku z pewnością długo nie zapomną.

By znów być pełni sił wycieczkowicze udali się na posiłek do Złotych Tarasów.

Po posiłku udali się na spektakl pt. “Małżeństwo do poprawki “ w Teatrze Kwadrat, reżyserowany przez Andrzeja Nejmana, w którym występowali: Paweł Małaszyński, Agnieszka Sienkiewicz, Andrzej Andrzejewski i Ilona Chojnowska. Widzowie obejrzeli przezabawną i pełną dramatu historie. Faworytem publiczności była postać adwokata Mirka grana przez Andrzeja Andrzejewskiego.

Mikołaj Wyskocki
Wojciech Reske