Pięknie, zdrowo, kolorowo

26.05.2023 23:40

W dnu 26.05.2023 r. dzieci z grupy V i VI Przedszkola nr 3 „Pszczółka Maja” w Łowiczu, uczestniczyli w zajęciach kulinarno-bibliotecznych na temat: Pięknie, zdrowo, kolorowo.

Zajęcia miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz spożywania owoców i warzyw przez dzieci.

Przedszkolaki wzięli udział w zajęciach gastronomicznych w budynku C pod kierunkiem pani Iwony Bogusiewicz-Kuś i klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Na początek pani Iwona Bogusiewicz-Kuś przeprowadziła krótką pogadankę na temat zasad zdrowego odżywiania.

Na dzieci czekały zdrowe przekąski przygotowane przez uczniów: tortille warzywne, ciasteczka z mąki orkiszowej z gorzką czekoladą oraz napój z zielonej pietruszki z cukrem kokosowym. Ponadto przedszkolaki uczestniczyli w zajęciach planowanych o tematyce: „Sosy gorące” młodzież naszej szkoły przygotowywała:

- pstrąg w sosie śmietanowym,

- naleśniki z sosem beszamelowym,

- karkówka w sosie cebulowym.

Przedszkolaki zwiedzili bibliotekę szkolną, z wielką uwagą wysłuchali informacji na jej temat, oglądali książki tematyczne, na koniec zajęć pięknie pokolorowali zakładki do książek. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Mariola Ziental przy współpracy z Ewą Nasalską i Janem Kwiatkowskim z kl. III TT.

Uczniowie zadbali o świetną atmosferę i zabawę.

Na zakończenie zajęć, każde dziecko cieszyło się brokatowym lub wodnym tatuażem, które wykonali: Michalina Perzyńska i Mateusz Sut z kl. I TŻiUG.

Mariola Ziental
Iwona Bogusiewicz-Kuś