Stan realizacji projektu 9.2

20.11.2012 19:39

logo

W miesiącach wrzesień i październik 2012 rozpoczęły się zajęcia przygotowujące uczniów do egzaminów maturalnych z języka polskiego, j. niemieckiego, j. angielskiego, matematyki. Zajęcia zakończą się w I połowie grudnia 2012 r. W zajęciach uczestniczy 120 uczniów.(zadanie 1)

W listopadzie rozpoczął się także kurs ECDL (zadanie 2) dla 10 uczniów, który będzie realizowany w 96 godzinnym wymiarze.

W ramach zadania 4 został zrealizowany w październiku kurs HACCP (14 uczniów), wszyscy uczniowie ukończyli go otrzymując certyfikat oraz rozpoczął się kurs kelnersko-barmański (12 uczniów), który zakończony zostanie na początku grudnia.

W miesiącach październik/listopad realizowany był kurs kierowców wózków widłowych 15 uczniów (zadanie 5), wszyscy uczestnicy zakończyli zajęcia otrzymując certyfikaty.

W ramach zadania 6 grupa 10 uczniów do 30 listopada zakończy praktyczną jazdę samochodem w ramach prawa jazdy kat. B. Realizowany jest także kurs spawania łukowego elektrodą otuloną dla 20 osobowej grupy uczniów, zakończenie planowane jest na początku przyszłego roku.

W ramach zadania 7 zrealizowano pierwszą część kursu „Agroturystyka – przedsiębiorczość na wsi”, w którym wzięło udział 10 uczniów. Następna część kursu planowana jest do realizacji w 2013 r.

W ramach zadania 8 rozpoczął się kurs doradztwa edukacyjno-zawodowego dla 30-osobowej grupy uczniów, jego zakończenie planowane jest w grudniu.

Zajęcia w II edycji projektu wśród uczniów cieszą się bardzo dużą popularnością, o czym świadczyła ilość chętnych, którzy deklarowali chęć udziału. Utworzono także listy rezerwowych.

Magdalena Rosłonek