Ciekawe doświadczenia uczniów z Blichu na antenie Polskiego Radia Kierowców w Polskim Radiu, zabytki Starego Miasta Warszawy- pierwszy integracyjny wyjazd uczniów kształcących się na kierunku technik logistyk.

19.09.2023 8:49

Dnia 18 września 2023 roku uczniowie klasy I TL kształcącej w zawodzie technik logistyk wraz z wychowawczynią Panią Magdaleną Piechowską Malińską i Panem Grzegorzem Słomą mieli możliwość zapoznania się z pracą dziennikarzy w Polskim Radiu.

To już kolejny taki wyjazd, który ma na celu poszerzanie wiedzy na temat mediów. Prowadzący audycje radiowe- Pan Artur Wolski bardzo ciekawie opowiadał o pracy w radiu. Młodzież miała okazję zobaczyć pomieszczenia konferencyjne, salę im. Władysława Szpilmana archiwum radiowe, studia nagrań i realizacji programów, posłuchać fragmentu audycji oraz podpatrzeć jak zostaje ona realizowana. Uczniów zainteresowały informacje przekazywane przez Pana redaktora, zadawali wiele pytań związanych z pracą reporterów Polskiego Radia.

Największym zaskoczeniem dla uczniów była wizyta w studiu Polskiego Radia Kierowców, które nadaje informacje dla osób poruszających się po drogach. Prowadzący zaprosił młodzież do udziału w audycji. Mateusz i Julek uczestniczyli w rozmowie, która na żywo była transmitowana na antenie, co było niesamowitym przeżyciem dla uczestników spotkania.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Warszawy. Uczniowie obejrzeli warszawskie kamieniczki, następnie udali się na mury obronne, Barbakan i na punkt widokowy, z którego roztacza się przepiękny panoramiczny widok na dolinę Wisły i Pragę.

„Warszawa da się lubić” – to jedno z haseł, które promuje to miasto. To prawda nasi uczniowie też polubili stolicę, a w czasie trwania wycieczki lepiej się poznali. To ważne, bo zaczynają naukę w nowej szkole, a przyszli na Blich z różnych szkół podstawowych.

Magdalena Piechowska- Malińska
Grzegorz Słoma