Sukcesy blichowskiego kwiatu

15.10.2023 11:32

Na początku roku szkolnego 2023/2024 ponad 100 uczniów łowickich szkół ponadpodstawowych odebrało w gmachu starostwa powiatowego w Łowiczu stypendia naukowe starosty łowickiego Marcina Kosiorka.

Wśród nich znalazło się szesnastu uczniów ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu: Kinga Koza, Adrian Ciesielski, Wojciech Reske, Filip Sukiennik, Jan Szachogłuchowicz, Aleksandra Szram, Mateusz Błażejewski, Wiktoria Styrt,, Bartosz Kołaczyński, Zofia Gładka, Bartosz Burzyński, Michał Miziołek, Magdalena Królik, Mateusz Granosik, Paweł Kozanecki, Jakub Tarkowski.

Jest to ogromny sukces uczniów, ale również naszej placówki. Z całą pewnością nagrodzeni uczniowie ZSP 2 w Łowiczu są powodem do dumy dla rodzin, przyjaciół, bliskich i uczących ich nauczycieli. Poniżej przedstawiamy sylwetki nagrodzonej młodzieży

Wiktoria Styrt jest uczennicą piątej klasy technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Pochodzi z Łodzi. Od 11 roku życia mieszka w Łowiczu. Interesuje się dietetyką oraz technikami kryminalistycznymi. Już w szkole podstawowej brał udział w wielu konkursach plastycznych. W szkole średniej zmieniła priorytety - zainteresowała się nauką o żywieniu oraz biologią. - Pamiętaj! Rób to, co kochasz i nie martw się opinią innych. Oto przepis na sukces – mówi Wiktoria do swoich koleżanek i kolegów z blichowskiej szkoły.

Filip Sukiennik pochodzi z Łowicza. Jest uczniem klasy czwartej technikum kształcącego w zawodzie technik programista. Jego zainteresowania to programowanie, informatyka i motoryzacja. - Pracuj wydajnie i nie marnuj czasu, a sporo osiągniesz – mówi Filip o sposobie na sukces.

Michał Miziołek ma 15 lat. Jest uczniem Technikum nr 2 kształcącym w zawodzie technik informatyk. Pochodzi z Popowa. Interesuje się to informatyką i spot. Jego osiągnięcia to m.in. udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Tekwando (miał wówczas 11 lat). „Mistrzowie grają dotąd, aż grają dobrze” – cytuje Michał słowa, które wypowiedział niegdyś Billie Jean King.

Bartosz Kołaczyński jest uczniem czwartej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk. Mieszka w Mastkach na terenie gm. Chąśno. Jego zainteresowania to stara motoryzacja, piłka nożna, transport i spedycja. Do głównych osiągnięć Bartosza należy posiadanie prawa jazdy kat. B i uzyskanie stypendium starosty. - Powyższe osiągnięcia zmotywowały mnie do dalszych starań oraz samorozwoju. - Zdobywanie wiedzy i umiejętności daje satysfakcję, kiedy osiągamy zamierzony cel ciężką pracą – mówi Bartosz do społeczności szkolnej.

Kinga Koza pochodzi ze Zdun. Jest uczennicą technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności. Interesuje się muzyką oraz podróżami, na których realizację poświęca dużo czasu. Do jej osiągnięć należy przede wszystkim coroczne otrzymywanie stypendiów. - Warto inwestować swój czas w samorozwój, ponieważ przynosi to zyski materialne i intelektualne – uważa Kinga.

Aleksandra Szram jest uczennicą piątej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Pochodzi z Popowa. Interesuje się kulturą Japonii. - Każdy dzień w szkole jest jak kolejny poziom w grze komputerowej - żeby przejść dalej, trzeba pokonać bossy - kartkówki i sprawdziany, do których należy się przygotowywać – mówi Ola do swoich kolegów i koleżanek ze szkoły.

Zofia Gładka pochodzi z Kompiny. Jest uczennicą piątej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Od początku szkoły średniej interesuje się dietetyką oraz żywieniem osób chorych. Od zawsze fascynowało ją podróżowanie i poznawanie nowych, niezwykłych kultur. Jej pasją od 12 roku życia jest gra na skrzypcach. W szkole podstawowej brała udział w konkursach muzycznych oraz sportowych, w których wiele osiągała. W szkole średniej sprawdziła się w konkursie biologicznym. „Dziś zrób to, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, czego inni pragną” – cytuje Zosia słowa Klaudii Muniak.

Bartosz Burzyński pochodzi z okolic Bielaw. Jest uczniem drugiej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk. Wybierając ten profil, miał na uwadze możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu informatyki. Interesuje się nowinkami z tej dziedziny. Lubi też gry komputerowe. Szczególnie podoba mu się tworzenie ich od strony graficznej. Na co dzień lubi spotykać się ze znajomymi, rozmawiać, poznawać nowe miejsca i osoby. „Po obejrzeniu kilku spektakli teatralnych uważam, że teatr jest ciekawszy niż kino. Dlatego chętnie ogląda rożne sztuki teatralne”. Słowa, które go inspirują: "Uczący się powinien wiedzieć, umieć, chcieć"- Burrhus Frederick Skinner.

Adrian Ciesielski jest uczniem piątej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk. Pochodzi ze Zdun. Interesuje się astronomią, tym, jak są zbudowane gwiazdy, na jakiej podstawie one działają, ciekawostkami o kosmosie, matematyką. Satysfakcję daje mu wiedza, np. na temat tego, jak coś działa i dlaczego to ma być zrobione w ten, a nie inny sposób. Każdego roku zdobywa pierwsze miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie matematycznym. Jako jeden z nielicznych uczestników z naszej szkoły bierze udział w zmaganiach matematycznych w konkursach pozaszkolnym. Tegoroczne stypendium jest kolejnym w jego życiu. Otrzymał m.in. Stypendium Prezesa Rady Ministrów. - Ludzie uczą się przez całe życie. Nieważne czy proces ten odbywa się podczas lat edukacji szkolnej, czy pracy zawodowej. Aby nadążyć za rozwojem społecznym, trzeba cały czas się kształcić i mieć otwartą głowę na nowe rzeczy – mówi Adrian.

Jan Szachogłuchowicz jest uczniem trzeciej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk. Pochodzi z Kocierzewa Północnego. Jego pasją jest gra na instrumentach muzycznych. Obecnie jest członkiem Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP w Wiciu, w której gra na saksofonie altowym. Uwielbia uprawiać różne sporty. Ulubioną dyscypliną Janka jest pływanie, które doskonali już osiem lat. Wakacje lubi spędzać na podróżowaniu. Często wybiera się w polskie góry. Stypendium Starosty Łowickiego otrzymał drugi raz. W roku szkolnym 2022/2023 został finalistą Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Świętym Maksymilianie Marii Kolbe. W tym samym roku odbył praktyki w Grecji. Jego ulubiony cytat brzmi: „Uważam, że dzięki uczeniu się i stosowaniu zdobytej wiedzy możesz rozwiązać każdy problem, pokonać każdą przeszkodę i osiągnąć każdy cel, jaki sobie postawisz" – Brian Tracy.

Wojciech Reske jest uczniem drugiej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik programista. Pochodzi z Mysłakowa. Jego zainteresowania to: koszykówka, dunking, metalcore'owa/deathcore'owa muzyka, książki, manga, programowanie. Jest zawodnikiem KS Księżak Łowicz. Jako motto i zachętę przytacza słowa, które wypowiedział David Goggins: „We're either getting better or we're getting worse".

Mateusz Błażejewski pochodzi z Kolonii Bolimowskiej Wsi. Promocję do klasy V otrzymał z wyróżnieniem, uzyskując przy tym jedną z najwyższych średnich w szkole. Obecnie jest uczniem piątej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk. Jest bardzo sumiennym, pomocnym i pracowitym uczniem. Wiele czasu poświęca nauce i swoim pasjom. Interesuje się motoryzacją, piłką nożną i branżą TSL. W roku szkolnym 2022/2023 brał udział w licznych konkursach i olimpiadach logistycznych, np. w Lidze Młodych Logistyków, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej WSL oraz MWSLiT, docierając do etapów okręgowych. W szkolnym konkursie wiedzy logistycznej, przy patronacie UTH, zajął II miejsce. Ukończył kurs i zdobył uprawnienia na wózki jezdniowe oraz bezpieczne wymiany butli gazowych. Jest aktywnym członkiem Szkolnego Koła Logistyki. Mateusz pełni rolę skarbnika zespołu klasowego, aktywnie oraz rzetelnie pracuje na rzecz klasy. Bierze czynny udział w organizowaniu imprez klasowych, dba o estetykę i wystrój pracowni. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi uczniami, pomagając im w nauce. Jako klucz do sukcesu cytuje słowa Alberta Schweitzera: „Sukces nie jest kluczem do szczęścia, ale szczęście jest kluczem do sukcesu”.

Piotr Sumiński