Ubiegłoroczny sukces , jaki odniosła uczennica z Blichu, zachęcił młodzież do udziału w VII Edycji Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Konkurs polega na przesłaniu swojej pracy na jeden z siedmiu wybranych tematów. Następnie zostaje ona oceniana, a ilość punktów jakie zgromadzili uczniowie, jest widoczna na stronie internetowej Koła Naukowego Studentów Nauk o Rodzinie (http://www.knsnor.uni.opole.pl).
Po zakwalifikowaniu się do następnego etapu uczniowie udają się do budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w celu napisania testu złożonego z pytań zamkniętych oraz zmagają się z kolejnym etapem zawierającym pytania otwarte. Bazują oni na wiedzy jaką posiadają z przeczytanych materiałów z dziedziny psychologii, medycyny, filozofii i teologii, które to nie są objęte programem nauczania w szkołach średnich, co stanowi dla uczniów duży wyczyn.
W tym roku do konkursu zostało wysłanych 7 prac z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Wyniki ogłoszono w dniu 27 listopada 2012 roku. Spośród 7 prac jury zakwalifikowało do kolejnego etapu troje uczniów z naszej szkoły: Kamila Szczepaniaka (kl. 2 Technikum Mechanizacji Rolnictwa), który wybrał temat: „Chłopaki nie płaczą(?)”. Plusy i minusy wychowania stereotypowego”, Michaliny Kosiorek (kl. 4Technikum Turystyki Wiejskiej), która pisała na temat: „Razem, ale osobno. Poradnik dla osób związanych na odległość” oraz Weroniki Wiśniewskiej (kl. 4 Technikum Agrobiznesu) z tematem: „Wychowanie seksualne w rodzinie i szkole widziane oczami młodego człowieka”. Są to jedyni zakwalifikowani uczniowie z całego Powiatu Łowickiego. Natomiast z województwa łódzkiego zakwalifikowało się 6 uczniów z następujących miejscowości: Kutna, Rawy Mazowieckiej, Pabianic oraz troje z Łowicza.
Niestety dwojgu uczniom naszej szkoły zabrakło 0,5 punktu do zakwalifikowania się do kolejnego etapu. Byli to: Kacper Wilk (2TMR), który wypowiadał się na temat: „Pochłonięci sobą. Przejawy przesadnego indywidualizmu we współczesnym świecie i jego znaczenie dla rodziny” oraz Aleksandra Kaźmierska (kl. 1 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych), która wybrała temat: „ Sztu(cz)ka wpływania. Manipulacja w codziennym życiu, na przykładzie 6 Reguł wpływu społecznego Roberta Cialdiniego”.
Zostały także wysłane prace Katarzyny Wodzyńskiej (kl. 4Technikum Agrobiznesu) na temat: „Razem, ale osobno. Poradnik dla osób związanych na odległość” oraz Piotra Pietraszewskiego (kl. 2 Technikum Mechanizacji Rolnictwa) z tematem: „Razem, ale osobno. Poradnik dla osób związanych na odległość”.
Kolejne etapy konkursu odbędą się 10 stycznia 2013r. w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego przy ulicy Drzymały 1a. Zakwalifikowanym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.