WAŻNY APEL SZKOLNY

30.11.2012 19:45

W dniu 29 listopada 2012 roku w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu odbył się apel szkolny. W czasie jego trwania dyrektor szkoły – p. Mirosław Kret przedstawił wyniki ewaluacji zewnętrznej w obszarach „Efekty działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej szkoły” oraz „Zarządzanie szkołą”, którą przeprowadzono w dniach 29.10 – 9.11.2012 r. W związku ze wspomnianą ewaluacją szkoła gościła wizytatorów ds. ewaluacji Kuratorium Oświaty w Łodzi tj.: p. Ewę Maciejewską i p. Elżbietę Napiórę.

Kolejnym punktem apelu było przedstawienie dotychczasowych osiągnięć uczniów, którzy brali udział w różnego rodzaju olimpiadach i konkursach. Pan dyrektor przedstawił również społeczności szkolnej grono uczniów, którzy będą reprezentować ZSP nr 2 w następnych etapach konkursów i olimpiad z poszczególnych przedmiotów. Wyróżniono m.in. uczniów biorących udział w Olimpiadzie Logistycznej, Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie, konkursie ekologicznym i wielu innych.

Na uwagę zasługują uczniowie, którzy brali udział w następujących konkursach zorganizowanych przez Powiat Łowicki:

a. Fotograficznym lub na plakat „portret rośliny” lub „formy ochrony przyrody”.
b. Gatunki zagrożone mojej okolicy (dokumentacja fotograficzna).
c. Plakat o szkodliwości palenia.

Byli to: Joanna Suder z klasy 3 Technikum Technologii Żywności, która zajęła I miejsce w konkursie „Portret rośliny” oraz za zajęcie I miejsce w konkursie na plakat o szkodliwości palenia, Ewelina Czubak z klasy 2 Technikum Agrobiznesu, która zajęła II m-ce w konkursie formy ochrony przyrody, Maria Wolska z klasy 2 Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która zajęła II m-ce w konkursie „Portret rośliny”, Karolina Workowska z klasy 4 Technikum Technologii Żywności, która zajął II m-ce w konkursie na plakat o szkodliwości palenia oraz III m-ce w konkursie „Portret rośliny”, Dominika Cichal z klasy 3 Technikum Informatycznego, która zajęła III m-ce w konkursie „Portret rośliny”, Paweł Szwajewski z klasy 3a Technikum Mechanizacji Rolnictwa, który zajął III m-ce w konkursie na plakat
o szkodliwości palenia, Łukasz Okraska z klasy 3a Technikum Mechanizacji Rolnictwa, który zajął IV m-ce w konkursie na plakat o szkodliwości palenia, Maria Wolska z klasy 2 Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która zajęła V m-ce w konkursie na plakat o szkodliwości palenia, Katarzyna Rojek z klasy 2 Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, która zajęła I i III m-ce w konkursie fotograficznym „gatunki zagrożone mojej okolicy”, Michał Kolasiewicz z klasy 4 technikum Logistycznego, który zajął II m-ce w konkursie fotograficznym „gatunki zagrożone mojej okolicy” oraz Sandra Miłowska z klasy 2 technikum Agrobiznesu, która zajęła IV m-ce w „gatunki zagrożone  mojej okolicy”. Wspomniani uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe: tablety, Mp3, pamięć 32GB, pamięć 8GB, pamięć 4GB, słuchawki.
Dyrektor Mirosław Kret wyróżnił także tych uczniów, którzy brali udział i mieli swoje osiągnięcia w zawodach sportowych.
Ostatnim punktem była prezentacja multimedialna, którą przedstawili i omówili uczniowie i nauczyciele, którzy wzięli udział w pierwszym z pięciu wyjazdów zagranicznych zorganizowanym w ramach realizowanego przez szkołę Wielostronnego Projektu Partnerskiego Comenius dla szkół kształcących w kierunkach żywieniowych: p. Anna Tomczak – nauczycielka jęz. angielskiego, p. Edyta Kłak – nauczycielka przedmiotów zawodowych żywieniowych, p. Ilona Kosiorek – nauczycielka informatyki, Marzena Kukieła z klasy 4 Technikum Żywienia i gospodarstwa Domowego, Aleksandra Mądra, Joanna Suder oraz Sylwia Kunecka z klasy 3 Technikum Technologii Żywności. Wymienione
uczennice dodały kilka słów od siebie, opowiadając o tym, jakie nowe umiejętności nabyły podczas wyjazdu, co udało im się zobaczyć, czego doświadczyć.

Weronika Wiśniewska, Michalina Kosiorek, Piotr Sumiński