III miejsce Mateusza Tarkowskiego w konkursie literacko–historycznym  „A kiedy trzeba na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...” w kategorii plakat. Gratulujemy!  

22.12.2023 8:06

W dniu 21 grudnia 2023 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie literacko–historycznym „A kiedy trzeba na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...”

Organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu. Celem konkursu jest umożliwienie młodym ludziom poszerzenia wiedzy historycznej na temat działalności konspiracyjnej Szarych Szeregów i działalności ich członków w okresie po II wojnie światowej. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie prac indywidualnych, przeprowadzanym w trzech kategoriach:

 – epitafium na nagrobek Aleksandra Kamińskiego- wcześniej niepublikowane

 – plakat przybliżający młodym ludziom autora „Kamieni na szaniec”

 – list „Zośki”, bohatera „Kamieni na szaniec”, do bliskiej osoby, wysłany tuż przed Akcją pod Arsenałem- list powinien zawierać zwroty do odbiorcy i emocjonalne przesłanie dotyczące wartości.

 Z naszej szkoły udział wzięło dwoje uczniów: Natalia Sierota z klasy II kształcącej w zawodzie technik logistyk i Mateusz Tarkowski z klasy IV kształcącej w zawodzie technik programista. Projekt plakatu, który wykonał Mateusz Tarkowski, zajął trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Grzegorz Słoma