„MISTRZOSTWA MŁODYCH KELNERÓW”

22.03.2024 9:06

W dniu 19 marca uczennica Natalia Workowska z klasy IVTTŻ reprezentowała naszą szkołę w konkursie „ Mistrzostwa Młodych Kelnerów- Siedlce 2024”.

Mistrzostwa były zorganizowane pod patronatem Stowarzyszenia Kelnerów Polskich i składały się z 2 etapów. W pierwszej części uczniowie rywalizowali w 4 konkurencjach:

- część teoretyczna- test wiedzy

- część praktyczna, która polegała na serwisie napojów zimnych i gorących oraz wina musującego.

W etapie 2 uczestnicy mieli za zadanie podać serwisem francuskim ciasto z patery z sosem w sosjerce.

Wśród 16 uczniów z całej Polski, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Młodych Kelnerów, Natalia wykazała się nie tylko dużą wiedzą teoretyczną, ale też znajomością zasad savoir-vivre obowiązujących przy obsłudze gości w renomowanych restauracjach.

Konkurs był doskonałą okazją do doskonalenia swoich umiejętności oraz ciekawą formą współzawodnictwa.

Organizatorzy ufundowali wiele cennych nagród dla wszystkich uczestników.

Urszula Surma