Olimpiada Teologii Katolickiej

9.12.2012 11:04

W dniu 29 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej. Hasłem tegorocznej edycji jest: "Święci Apostołowie Piotr i Paweł - urząd i charyzmaty w Kościele". Zakres wiedzy obejmuje zagadnienia biblijne i dogmatyczne. Do etapu diecezjalnego (który będzie miał miejsce 28 lutego 2013 r.) przeszły dwie osoby: Martyna Jaros z klasy II Technikum Agrobiznesu oraz Joanna Suder z klasy III Technikum Technologii Żywności.

Cele Olimpiady Teologii Katolickiej są następujące:

1. zainteresowanie uczniów wiedzą religijną;
  2. rozszerzanie współdziałania nauczycieli religii w kształceniu młodzieży uzdolnionej;
  3. kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej;
  4. stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień,
    a nauczycielom - warunków twórczej pracy z młodzieżą.

Więcej o Olimpiadzie Teologii Katolickiej możemy przeczytać na www.otk.pl .

Emilia Adamowicz