Dzień Otwarty na Blichu

13.04.2024 9:45

W czwartek, 11 kwietnia, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 CKZ w Łowiczu odbył się Dzień Otwarty. Blich odwiedzili ósmoklasiści ze szkół podstawowych w Łowiczu i okolicznych miejscowościach. Przewodnikami podczas zwiedzania budynków oraz zapoznawania się z ofertą edukacyjną byli uczniowie Blichu.

Na odwiedzających tego dnia czekał szereg atrakcji. Przybyłych witano na stoiskach promocyjnych pamiątkowymi upominkami i słodkim poczęstunkiem. Każdy mógł poczuć się jak uczeń Blichu, uczestnicząc w lekcjach pokazowych i warsztatach związanych z kierunkami informatycznymi, żywienia, logistyki oraz mechanizacji rolnictwa. Działający przy szkole Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” prowadził otwarte warsztaty wokalno-taneczne. We wszystkich budynkach była możliwość degustacji różnorodnych potraw i bezalkoholowych drinków. Na parkingu zorganizowana została wystawa maszyn rolniczych. Natomiast boisko i teren między budynkami szkoły zamieniły się w strefę aktywnych gier i zabaw. Jedną z wielu nowinek tegorocznego Dnia Otwartego była możliwość obserwacji słońca przez teleskop astronomiczny wyposażony w specjalny filtr.

Dzień Otwarty wsparła patronackim stoiskiem firma AgrosNova. Ponadto promocyjne stanowiska przygotowali: współpracująca ze szkołą firma Pimenta i przedstawiciele marki Kubota.

Wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem nauki w ZSP nr 2 CKZ

ZAPRASZAMY!

Iwona Bielecka