Pasjonat teologii i liturgii

15.04.2024 8:48

Adrian Tomaszkiewicz, uczeń ZSP CKZ w Łowiczu, został finalistą IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej (OKWL). Zmagania finałowe odbyły się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie.

Tematyka liturgii nie jest w Polsce obca. W pierwszym etapie ww. Konkursu udział wzięli uczniowie z 997 szkół ponadpodstwowych i z 226 szkół podstawowych. Poziom finału był bardzo wysoki. Warto dodać, że do Krakowa zjechali dzieci i młodzież z wszystkich stron Polski. Adrian był jednym z trzech reprezentantów Łowicza, powiatu łowickiego, diecezji łowickiej i województwa łódzkiego. Wraz z nauczycielem Piotrem Sumińskim przetarli szlaki i poważnie biorą pod uwagę to, aby za rok powtórzyć swój udział w OKWL.

 

Pobyt w miejscu, gdzie swój blask okazywała katedra na Wawelu, był wspaniałym doświadczeniem, dał okazję zdobycia wiedzy, poznania nowych ludzi, odkrywania na nowo piękna liturgii. Ideę Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej zrodziła potrzeba podzielenia się miłością do teologii i liturgii. Taką motywacją kierował się uczeń blichowskiej szkoły, kiedy postanowił wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu liturgicznego. Jednocześnie realizuje cel, którym jest popularyzacja teologii liturgii.

Piotr Sumiński