Wycieczka do Firmy BEC Poland

22.04.2024 12:21

W dniu 19 kwietnia klasa I TI wraz z opiekunami: panią Elżbietą Kołaczek, Mariolą Ziental oraz Dariuszem Surma mieli możliwość zapoznania się z pracą działu IT w firmie BEC Poland.

Uczniowie zwiedzali biura firmy, mieli okazję rozmawiać z informatykami, programistami oraz prezesem firmy. Wszyscy z którymi rozmawialiśmy motywowali młodych adeptów informatyki do intensywnej nauki, szczególny nacisk kładziono na znajomość języka angielskiego oraz kształcenie zawodowe.

Uczniowie mieli niebywałą okazję zaobserwować w praktyce, jak potrzebne w dalszej karierze zawodowej są kompetencje techniczne, kompetencje miękkie oraz współpraca i uczenie się od najlepszych.

Wycieczka dała okazję poznania duńskiej kultury pracy, zgodnie z zasadą work-life balance i skoncentrowanej na satysfakcji pracownika. Oprócz miejsca pracy działu IT mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca w korporacji ponadnarodowej zatrudniającej w oddziale w Warszawie 700 pracowników z 40 narodowości. Biura posiadają rozbudowaną część socjalną składającą się między innymi z: siłowni, bufetów, czytelni, strefy gier i relaksu, strefy matki i dziecka.

Wysłuchaliśmy prezentacji dotyczącej działalności firmy oraz wymagań jakie stawia się pracownikowi zatrudnionemu w IT. Uczniowie dowiedzieli się o skierowanym do młodych informatyków programie BEC Poland Talent. Program jest skierowany do chcących od początku swojej kariery realizować znaczące projekty, intensywnie rozwijać dotychczasowe umiejętności oraz zdobywać nowe.

Wyjątkowo dla naszej grupy udostępniono „rufę’ na dachu wieżowca na 33 piętrze z której mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy. Po intensywnym dniu spędzonym w firmie BEC Poland i zjedzeniu pysznego obiadu wspólnie z pracownikami firmy, wróciliśmy do Łowicza w bardzo dobrych nastrojach zmotywowani do dalszej nauki zawodu.

Dariusz Surma