Łączy nas pamięć - dwunasta edycja akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile

24.04.2024 21:39

19 kwietnia 2024r. obchodziliśmy 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, udostępniając m.in. materiały edukacyjne.

Uczniowie klasy II TIB naszej szkoły wzięli udział w lekcji bibliotecznej, dotyczącej historii getta łowickiego i Żydów żyjących w Łowiczu. Prowadzącą prelekcję była pani Monika Grzelka-Sokołowska, bibliotekarz Powiatowej Biblioteki Publicznej im. ks prał. Stefana Wysockiego w Łowiczu. Zebranym została zaprezentowana także animacja ,,Zdążyć przed Panem Bogiem", specjalnie przygotowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Młodzi ludzie z uwagą wysłuchali prowadzącej lekcję biblioteczną oraz w ciszy obejrzeli ten przejmujący film. Wykazali się właściwą postawą oraz kulturą osobistą.

Agnieszka Clare