Udział szkoły blichowskiej w projektach w ostatnim kwartale 2012 r.

12.12.2012 10:11

Dyrekcja ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu zgodnie z harmonogramem składania wniosków w czwartym kwartale tego roku, złożyła 4 wnioski o dofinansowanie do różnych instytucji i podmiotów. Są to następujące projekty  - wnioski:

1. Wniosek – projekt złożony do MKiDzN pt: „Remont spichlerza z przeznaczeniem na ośrodek edukacji kulturalnej dla młodzieży wraz zakupem niezbędnego wyposażenia” na kwotę 603.990,00 zł, wkład Powiatu Łowickiego będzie wynosił: 150.998,00 zł. Głównym celem projektu jest wyremontowanie zabytkowego spichlerza z przeznaczeniem na cele kulturalno-oświatowe. W wyremontowanym budynku znalazłyby się sale z zapleczem do ćwiczeń ZPiT „Blichowiacy”, pomieszczenia socjalne, pracownie agroturystyczne i kultury ludowej dla młodzieży i twórców ludowych oraz pomieszczenia na potrzeby przyszłego szlaku kajakowego na rzece Bzura.
  1. Wniosek – projekt złożony przy udziale Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Blichowskiej „Blich” również do MKiDzN pt. „Zakup sprzętu muzycznego i wyposażenia na potrzeby działalności kulturalnej, w tym zakup instrumentów muzycznych” na kwotę 71.700,00 zł, wkład własny stowarzyszenia i Rady Rodziców szkoły to: 17.925,00 zł. Głównym celem projektu jest zakup wyposażenia w sprzęt muzyczny dla kapeli ZPiT „Blichowiacy” oraz zakup wyposażenia multimedialnego i sprzętu nagłaśniającego na potrzeby ZPiT „Blichowiacy”.
  1. Wniosek – projekt złożony za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach ogólnopolskiego programu „Razem bezpieczniej” pt. „Dobre zaplecze dydaktyczne i zaangażowanie gwarancją bezpiecznej nauki jazdy przyszłych uczestników ruchu drogowego” na kwotę 115.000,00 zł, w tym wkład własny 15.000,00 zł. Głównym celem projektu jest modernizacja placu manewrowego nauki jazdy w szkole, rozbudowa pracowni ruchu drogowego wraz z doposażeniem symulatora nauki jazdy oraz szersze wykorzystanie miasteczka ruchu drogowego (zakup quada) i znaków drogowych, by zwiększyć bezpieczeństwo młodych ludzi w ruchu drogowym, podniesienie kultury i świadomości uczestników ruchu drogowego.
  1. Ostatnim projektem jest wniosek złożony do Łowickiej Grupy Rybackiej pt: „Zachowanie dziedzictwa obszaru działania ŁGR poprzez kultywowanie i upowszechnianie folkloru łowickiego, tańców i łowickiej muzyki ludowej wśród młodzieży i uczniów gmin z całego terenu ŁGR, w celu zwiększenia konkurencyjności i atrakcyjności oferty ŁGR” na kwotę 102.000,00 zł, wkład własny 15.300,00 zł. Głównym celem projektu jest upowszechnianie i kultywowanie tradycji ludowej, tańców i przyśpiewek łowickich na obszarze ŁGR wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych znajdujących się na obszarze ŁGR. Projekt będzie realizował ZPiT „Blichowiacy”, a na jego potrzeby chcemy zakupić stroje ludowe, instrumenty  i wyposażenie multimedialne oraz organizacja warsztatów ww. szkołach.
Mirosław Kret