111 uczniów klas piątych Technikum nr 2 na Blichu ukończyło szkołę

29.04.2024 17:30

26 kwietnia 2024 r. wyjątkowo uroczyście pożegnano absolwentów. Szkołę ukończyli uczniowie z 6 klas kształcących w zawodach: technik agrobiznesu, technik informatyk, technik logistyk, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych.

W obecności pana wicestarosty Piotra Malczyka oraz pani Ilony Wężowskiej - dyrektor Wydziału Edukacji, Kontroli i Zarządzania Jednostkami Starostwa Powiatowego w Łowiczu, dyrekcji szkoły, wychowawców, przedstawicieli nauczycieli i uczniów uhonorowano listami gratulacyjnymi za szczególne osiągnięcia, przede wszystkim za reprezentowanie szkoły w olimpiadach i konkursach oraz wręczono świadectwa tym, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem.

Listami gratulacyjnymi wyróżniono 12 absolwentów: Bartosza Niedzielskiego, Aleksandrę Wilk, Gabriela Majewskiego, Jakuba Papiernika, Aleksandrę Trzcińską, Wiktora Domińczaka, Mateusza Granosika, Pawła Raroga, Dominika Słomę, Kamila Więcka, Bartłomieja Selentę, Emilię Dobrowolską.

Świadectw z czerwonym paskiem było 11, a otrzymali je:

Magdalena Królik z najwyższą średnią ocen w szkole 5,60

Adrian Ciesielski ze średnią 5,30

Dominik Surma ze średnią 5,07

Aleksandra Szram ze średnią 5,04

Mateusz Błażejewski ze średnią 5,00

Mateusz Granosik ze średnią 4,97

Wiktoria Styrt ze średnią 4,96

Aleksandra Wilk ze średnią 4,88

Wiktor Domińczak ze średnią 4,79

Jakub Łukasik ze średnią 4,77

Kamil Więcek ze średnią 4,76.

Interesującymi książkami nagrodzono w sumie 47 absolwentów, którzy uzyskali średnią ocen za pięć lat nauki co najmniej 4,00.

Za osiągnięcia sportowe dyplomy otrzymali: Wiktor Czubiak, Oskar Klimkiewicz, Julia Kochanek, Dawid Kowalczyk, Antoni Nowiński, Bartosz Skumiał, Kinga Stańczyk i Karolina Stępień.

Wychowawcami tegorocznych klas piątych były panie:

5 TIa – Magdalena Drobnik – Pudłowska

5 TIb – Milena Wojda – Wróbel

5 TL – Anna Kowalska

5 TLA – Elżbieta Wojtyna

5 TMRiA – Katarzyna Mańkowska

5 TŻU – Edyta Kłak.

Maturzyści usłyszeli wiele ciepłych słów, życzeń powodzenia na egzaminie dojrzałości, szczęścia w życiu osobistym i sukcesów zawodowych. Pięknie podziękowali wychowawcom, dyrekcji szkoły i nauczycielom.

Zaprezentowano wspaniałą część artystyczną. Szczególny podziw wzbudziła uczennica 1 klasy TTŻ, tancerka Wiktoria Skóra, mająca niebywałe i doceniane już zdolności. Jest mistrzynią świata w kategorii Free Dance Duet Junior. Spełnia też swoje marzenia w szkole tańca Agustina Equrroli, w której sztuka spotyka się z profesjonalizmem. Dla absolwentów zatańczyła do piosenki pod jakże wymownym tytułem „Nic dwa razy się nie zdarza”. Wystąpili też uczniowie z klas czwartych, którzy przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli: Olgi Kwapisz – Wojdy, Agnieszki Leśniewskiej i Krzysztofa Błaszczyka.

Wszystkich występujących nagrodzono zasłużonymi brawami.

Bezpośrednie relacje z uroczystości, posty i artykuły są m. in. dostępne na: www.lowicz24.eu, www.lowiczanin.info oraz Fb szkoły.

Elżbieta Wojtyna