W piątek, 30 kwietnia 2024 odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz innych rocznic majowych.
Uroczystość rozpoczął wicedyrektor Piotr Słoma. Po wprowadzeniu sztandaru cała społeczność szkolna odśpiewała uroczyście hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie dyrektor Jerzy Zabost i wicedyrektor Jolanta Dębska złożyli gratulacje dla Agnieszki Golan, która otrzymała nagrodę nauczyciela roku w Olimpiadzie o mleku i mleczarstwie. Wręczono również dyplomy przygotowywanym przez nią uczniom. Podczas akademii przedstawiona została historia powstania Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Ilony Kosiorek, Iwony Bogusiewicz – Kuś, Kamila Szkupa, Agnieszki Clare oraz Elżbiety Chojnackiej. O oprawę muzyczną zadbał Jan Dutkiewicz - kierownik muzyczny ZPiT „Blichowiacy” oraz członkowie zespołu. Doborem kostiumów adekwatnych do omawianej epoki zajęła się Katarzyna Polak. Uczniowie mogli usłyszeć, czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa, a także co oznaczają i jakie znaczenie mają pojęcia: Naród, Wolność, Ojczyzna. To była wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi. W inscenizacji wzięli udział uczniowie klas pierwszych technikum kształcący się na kierunkach: technik programista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Występujący przedstawili historię Polski od drugiej połowy XVIII wieku. Przeplatały ją krótkie inscenizacje oraz recytacje utworów poetyckich i muzycznych. W tle wyświetlona została prezentacja przypominająca najważniejsze postaci obrad Sejmu Wielkiego, kolejne rozbiory Polski, flagę i herb Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Na koniec uroczystości wspomniano o 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino – największym boju żołnierzy generała Andersa.
Na zakończenie występu wszyscy odśpiewali „Rotę”. Następnie głos zabrał dyrektor Jerzy Zabost, który przypomniał, jak duże znaczenie w życiu człowieka ma pamięć o historii własnego narodu.