„Integracja dwóch narodów poprzez taniec i kulturę ludową - Edycja Włoska”

10.05.2024 9:45

Uczestnicy projektu „Integracja dwóch narodów poprzez taniec i kulturę ludową - Edycja Włoska” przebywają od 5 maja w miejscowości Tarcento we Włoszech.

W szkole partnerskiej Instituto Volta odbywają się nasze edukacyjne zajęcia.

Pierwszego dnia naszego pobytu zaprezentowaliśmy naszą szkołę, zespół oraz region łowicki. Integrowaliśmy się uczestnicząc w rozgrywkach sportowych z uczniami szkoły partnerskiej.

Drugiego dnia wszyscy zaangażowani w projekt brali udział w zajęciach dydaktycznych z języka włoskiego, po czym zespół zaprezentował swój program składający się z tańców i przyśpiewek łowickich. Następnie zajęcia dla młodzieży polsko-włoskiej poprowadziła choreograf zespołu Klaudia Sędecką-Kowalską ucząc ich polskich tańców narodowych oraz regionalnych. Akompaniował zespołowi Pan Jan Dutkiewicz. W czwartym dniu naszego pobytu zwiedzaliśmy piękną Wenecję wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wrażenia z wycieczki do Wenecji pozostaną na długo w naszej pamięci.

Katarzyna Polak