Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

12.05.2024 12:44

W dniu 11.05.2024 roku młodzież z Blichu wraz z opiekunami p. Martą Staszewską i p. Katarzyną Charążką brała udział w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy szkolnych drużyn ratowniczych organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż zajmując 4 miejsce.

W skład drużyny wchodzili następujący uczniowie: Maciej Wojda (kapitan drużyny), Patrycja Nasalska, Karolina Kwiatkowska, Dominik Milczarek i Michał Nowak. Oprócz tego w turnieju brali również udział uczniowie, którzy wcielili się w role pozorantów, a byli to: Natalia Sibielak, Amelia Tarkowska, Adam Dubiel, Piotr Szary oraz Szymon Świątkowski.

Łącznie w zawodach brało udział siedem zespołów z sześciu łowickich szkół ponadpodstawowych. Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w nich po raz pierwszy. Zawody odbyły się w parku Błonie.

W tym roku młodzież miała za zadanie rozwiązać testy sprawdzające wiedzę z pierwszej pomocy i prawa humanitarnego oraz udzielić pomocy poszkodowanym w kilku różnych zdarzeniach. Uczestnicy rozgrywek musieli pomóc m.in. osobom rannym w wypadku samochodu i motocykla, poszkodowanym po upadku z tyrolki  na placu zabaw, grupie narkomanów w parku czy osobie, która dławiła się.

Każda zespół oceniany był przez sędziów czyli ratowników medycznych, druhów straży pożarnej, medyków wojskowych oraz osoby, które ukończyły specjalistyczny kurs ratowniczy.

Drużyna z naszej szkoły zajęła 4 miejsce, zdobywając 188 punktów ex aequo z II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu. Do trzeciego miejsca zabraknął zaledwie 1 punkt, zaś do drugiego miejsca tylko 2 punkty. Uczniowie otrzymali puchar oraz dyplom. Na pochwałę zasługują również uczniowie pełniący role pozorantów, którzy spisali się bardzo dobrze.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Marta Staszewska