22.05.2024 8:09

W dniu 16.05.2024r. uczniowie kl. III TPr, pod opieką wychowawcy – pana Leszka Skórskiego i nauczyciela bibliotekarza – pani Agnieszki Clare, pojechali na wycieczkę do stolicy.

Najpierw uczestnicy udali się do Pałacu Kultury i Nauki. Tam z wieży widokowej na 30. piętrze oglądali panoramę Warszawy.

Następnie wszyscy przeszli spacerem w kierunku ulicy Wiejskiej, gdzie znajduje się gmach Sejmu RP. Na miejscu, po krótkich czynnościach organizacyjnych, powitała przybyłych pani przewodnik, która oprowadziła grupę po budynku sejmowym oraz opowiedziała historię polskiego Sejmu jak i samego obiektu. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą dotyczącą przepisów ogólnych Sejmu RP i nie mieli trudności z odpowiedziami na pytania prowadzącej.

Po udanej wycieczce wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni do Łowicza.

Bartosz Frątczak, Tymoteusz Stefański