Piękny występ reprezentacji uczniów Blichu w finale centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Szczecinie.

27.05.2024 18:28

W dniach 24 – 25 maja 2024 r. odbył się finał etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Tegoroczna edycja miała miejsce w Szczecinie na wydziałach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Uczniowie pod opieką nauczycielek Katarzyny Mańkowskiej i Anny Kowalskiej pokonali dużą odległość dzielącą centrum Polski i stolicę województwa zachodniopomorskiego. Podróż daleka, ale było warto poświęcić kilka godzin, ponieważ Szczecin okazał się być pięknym i gościnnym miastem.

Członkowie Komitetu Głównego OWiUR wraz z władzami ZUT w Szczecinie przygotowali finał XLVII olimpiady, podczas którego przeprowadzono rywalizację 241 najlepszych uczniów z całej Polski w ośmiu blokach:

• architektura krajobrazu,

• mechanizacja rolnictwa

• produkcja zwierzęca

• produkcja roślinna,

• ogrodnictwo,

• weterynaria,

• agrobiznes

• leśnictwo.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. T. Kościuszki w Łowiczu, w czterech blokach tematycznych, reprezentowali uczniowie kierunków technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i technik agrobiznesu.

Uczniowie klasy V technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki Wiktor Domińczak i Mateusz Granosik uzyskali tytuł laureatów eliminacji centralnych XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja roślinna.

Jakub Papiernik, uczeń klasy V technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu, również uzyskał wysoki wynik i tytuł laureata eliminacji centralnych XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku agrobiznes.

Wiktor, Mateusz i Jakub to tegoroczni absolwenci naszej szkoły. To bardzo zdolni młodzi ludzie, którzy już kolejny raz reprezentowali Blich w finale centralnego etapu tej olimpiady i po raz kolejny uzyskali powtarzalne wysokie noty. Uczniowie ci otrzymali zaproszenia od wielu uczelni rolniczych i mogą aplikować na wybrane kierunki uzyskując maksymalną liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym. Indeks uczelni wyższych to piękna nagroda i zwieńczenie nauki w technikum, która według uczniów przychodziła im z łatwością i sprawiała wiele przyjemności.

Piękny występ w finale XLVII olimpiady zaprezentowali również młodsi koledzy, uczniowie klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki Filip Niedzielski i Antoni Golis, którzy w etapie centralnym brali udział po raz pierwszy.

Filip Niedzielski uzyskał tytuł finalisty eliminacji centralnych XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja zwierzęca.

Antoni Golis uzyskał tytuł finalisty eliminacji centralnych XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacja rolnictwa.

Antoni i Filip uzyskali możliwość zwolnienia z części pisemnej egzaminów zawodowych, z których uzyskają 100 % punktów. Tytuł finalisty umożliwia im również skorzystanie z zaproszenia na studia do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Chłopcy z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i technikum agrobiznesu udowadniają i potwierdzają, że Blich ma najlepsze kierunki rolnicze w okręgu warszawskim i jest w gronie najlepszych szkół rolniczych w Polsce. Sukces uczniów, w przededniu obchodów uroczystości rocznicy 100 – lecia szkoły, jest kontynuacją pięknej, wieloletniej historii i tradycji zdobywania laurów olimpiad i konkursów potwierdzanej od lat w każdym kolejnym roku.

Uczniowie wrócili zadowoleni i usatysfakcjonowani. Dzięki możliwości uczestniczenia w olimpiadzie pogłębili i usystematyzowali swoją wiedzę, pokonali kolejne granice swoich możliwości, poznali interesujących ludzi, zobaczyli ciekawe miejsca i doświadczyli pięknej przygody.

Cała społeczność szkolna jest bardzo dumna z sukcesów naszych uczniów i absolwentów. Gratulujemy Panom i życzymy im powodzenia w osiąganiu kolejnych wyczynów i pozytywnego zarażania kolegów chęciom rywalizacji i sięgania po więcej.

Katarzyna Mańkowska