Zapytaj o fundusze z Unii Europejskiej

28.05.2024 20:47

Gdzie szukać wsparcia w pozyskaniu funduszy z Unii Europejskiej np. na otwarcie swojej pierwszej firmy? Na jaki cel możemy uzyskać dofinansowanie w naszym województwie?

Gdzie szukać wsparcia w pozyskaniu funduszy z Unii Europejskiej np. na otwarcie swojej pierwszej firmy? Na jaki cel możemy uzyskać dofinansowanie w naszym województwie?
Na te i podobne pytania poznaliśmy odpowiedzi w trakcie dzisiejszego spotkania z p. Natalią Biskupską pracownikiem Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łodzi.
Dzięki Umowie Partnerstwa wynegocjowanej przez polski rząd z Komisją Europejską polskie firmy, samorządy, organizacje i my wszyscy będziemy mogli korzystać z nowego budżetu Unii Europejskiej. 350 miliardów złotych to największa w Europie pula środków, która trafi do nas z Funduszy Europejskich.
Część pozyskanych środków przeznaczymy na infrastrukturę, klimat i środowisko, gospodarkę niskoemisyjną oraz nowoczesny transport. Dofinansowane będą także ochrona zdrowia, kultura i dziedzictwo narodowe. 36 miliardów z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki zainwestujemy w projekty badawczo-rozwojowe, innowacyjne i zwiększające konkurencyjność naszej gospodarki.
Prawie 19 miliardów złotych zasili program FERS, czyli Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Środki te przeznaczone zostaną na wsparcie pracowników i pracodawców na zmieniającym się rynku pracy, edukację, zdrowie, opiekę nad dziećmi i większą dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami. Środki z programu FERC poszerzą dostęp do ultraszybkiego Internetu, zwiększą cyberbezpieczeństwo oraz podniosą kompetencje cyfrowe w społeczeństwie. Każde z województw posiada własny program, finansujący inwestycje na swoim terenie.
Szukając wsparcia lub informacji na temat dofinansowania naszych projektów warto zgłosić się do  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łodzi przy ul. Moniuszki 7/9.pod nr. tel.: 42 663 31 07, 42 663 34 05, 42 291 97 60 lub poprzez e-mail: PIFE.Lodz@lodzkie.pl.

Paulina Dróżdż