„WIARA I EUCHARYSTIA” –konkurs recytatorski

18.06.2024 13:15

W dniu 13 czerwca 2024 r. odbył się w sali wykładowej Szkolny Konkurs Recytatorski. Tematem przewodnim była wiara i Eucharystia w twórczości polskich poetów.

Uczestnicy mogli wybrać jeden z wierszy: Kazimierza Przerwy-Tetmajera „Niewierny”, z twórczości ks. Jana Twardowskiego „Spór”, „Naucz się dziwić”, Jest”, „Krwi Przenajświętsza”, Lucjana Rydla „Pascha”, Marka Skwarnickiego „Boże Ciało”, Karola Wojtyły „Uwielbiam cię”, czy mniej znanego poety ludowego Jana Pocka wierszyk „Ceremoniał polny”. Ostatnim z recytowanych utworów był Hymn Eucharystyczny św. Tomasza z Akwinu „Sław języku tajemnicę”.

Komisja Konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Jolanta Dębska, nauczyciel języka polskiego Elżbieta Chojnacka oraz Ks. Jacek Zieliński wyłoniła czterech laureatów konkursu. Najwyższym kunsztem recytatorskim spośród uczestników wykazał się Krzysztof Kostrzewski z klasy III TŻU, który zajął I miejsce. Miejsce II, ex aequo, otrzymali Maciej Czarnecki z klasy II TINB oraz Wioletta Stefańska z klasy I TTŻ, miejsce III przypadło Mai Mrozińskiej z klasy II TIA. W konkursie udział wzięli także: Oliwia Bogucka z klasy I TLA, Marcel Milczarek z klasy IITŻU oraz Jakub Tarkowski z klasy IIITLA. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy pamiątkowe dyplomy. Uczniom dziękujemy za włączenie się do konkursu, jak mówi łacińska maksyma „Ad maiorem Dei gloriam”.

Emilia Adamowicz
Agnieszka Clare